NI
NI – National Insurance – socialinio draudimo numeris, dirbti be jo Anglijoje draudžiama. Darbo galite ieškotis ir kartais netgi pradėti dirbti be jo (gausite laikiną), tačiau, gavę darbą, turite susitvarkyti per porą savaičių. Kaip tai padaryt? Skambinkit 0845 600 0643 ir sakykite, kad I need  to apply for National Insurance number. Jums paskirs interviu darbo biržoje (Jobcenter). Čia nieko ypatingo – paprasčiausias formalumas. Daugiau apie tai.

Banko sąskaita

Tam, kad darbdavys galėtų mokėti jums atlyginimą, turite turėti banko sąskaitą. Tam, kad atsidaryti banko sąskaitą, reikės turėti proof of adress. Tai gali būti jūsų komunalinių paslaugų, interneto, telefono sąskaita, nuomos sutartis. Tinka laiškas atsiųstas dėl NI interviu, todėl paskambinti dėl NI siūlome vos tik atvykus į Londoną. Proof of address yra kebliausias etapas. Kai pereisite jį, toliau viskas eisis kaip sviestu patepta. Šiais laikais su banko sąskaita gausite ir normalią banko kortelę. Su ja galėsite atsiskaitinėti internetu. Paprasčiausios sąskaitos būna nemokamos, tad banko darbuotojui pabrėžkite, kad esate studentas ir kad jums reikia account with no monthly charge.

Kur ieškoti darbo?

Esi jaunas, energingas ir moki anglų kalbą? Greičiausias būdas rasti darbą – eiti į Londoną ir „prasinešti“ per kavines ir restoranus. Be to, mes atrinkome gerai žinomų darbdavių sąrašą su instrukcijomis darbo paraiškos padavimui.

Interviu

Ieškodami darbo, nepamirškite, kad netgi keli žodžiai, persimesti su restorano vadybininku, gali pavirsti jūsų darbo interviu. Todėl visuomet šypsokitės, drąsiai kalbėkit ir būkit savimi. Jau eidami pro duris nusiteikite optimistiškai – tą darbdaviai gali užuosti iš tolo.. Prisiminkite, kad studentams darbo Londone tikrai netrūksta – nepavyks vienoj vietoj, pavyks kitoj.
Atgal Toliau