Pirmos dienos

Dažniausiai pirmos naktys praleidžiamos pas draugus arba studentų "hosteliuose". Tačiau yra ir įdomesnių alternatyvų. Galite susimedžioti nemokamą nakvynę pas vietinius londoniečius. Couchsurfing.org yra skirtas keliaujantiems, nenorintiems apsistoti viešbučiuose. Tinklapyje rasite duomenų bazę, kurioje publikuojasi nakvynei priimsiantys žmonės. Tinklapio idėja paprasta – pernakvokite pas kitus žmones, o mainais kada nors ateityje panašiems užsieniečiams atverkite ir savo namų duris. Nakvynei priima ir po du, ir po tris – bus linksmiau ir saugiau.

Nuoma

Kainos prasideda nuo £60/70 už kambarį; single pigiau, double brangiau. „Dable“ galite gyventi vienas arba su draugu. Londone ankštoka, todėl nenustebkite, kad double kambarys atrodys mažokas gyventi dviems. Kambario ieškokite per skelbimus: angliškus (www.gumtree.com) arba lietuviškus. Savininkas (landlord) jūsų paprašys užstato (deposit) ir vieno mėnesio į priekį. Jei Londone ketinate pasilikti tik vasarai, tuomet variantų kiek apmažėja – dažniausiai savininkai nori įpareigoti bent jau pusei metų. Trumpesnė nei 6 mėn. nuoma dar gali būti vadinama short-term let. 

Rajonai

Nesusiviliokite įtartinai žemomis nuomos kainomis – galite papulti į nesaugų rajoną. Žinoma, Londonas – tai ne Niujorkas. Čia nėra grynai juodukų arba grynai kiniečių rajonų. Tačiau venkite kambarius nuomotis pavojingesnėse vietovėse: Brixton, Camden, Peckham, Hackney, Tottenham, Stoke Newington, Stockwell, Camberwell.

Parduotuvės

Maximos atitikmenys Londone: Tesco, Asda, Sainsbury’s. Jų būna kiekviename rajone. Čia rasite maisto, gėrimų ir visas reikalingas priemones. Mažos parduotuvytės (žargoniškai vadinamos “pas babajus”) gelbsti tik tuomet, kai užsidaro dideli prekybos centrai. Kiekvienas rajonas turi high-street (tai to rajono pagrindinė gatvė), čia visuomet rasite bent vieną “babajų” parduotuvę ir greito maisto užeigą (dažniausiai kebabai arba kepti viščiukai – valgyti saugu, pigu ir skanu; gal tik ne itin sveikuoliška).
Atgal Toliau