Coffee shops

Apie
Coffee Inn yra lietuviška angliškų coffe-shops versija, o Londone, žinoma, yra tikrieji originalai. Tai nuostabios kavinukės, kur gaminama skani kava ir arbata, karšti sumuštiniai (panini), šaltos kavos (frappuccino), keksiukai (muffins) ir t.t.

Darbo pobūdis
Darbas už prekystalio (behind the counter) prie kasos, kavos apartų, panini tosterio. Pareigos vadinasi barrista (kavos ruošėjas). Reikės priiminėti klientų užsakymus, daryti tikrą kavą (latte, capuccino, americano… mokėti nereikia – viską išmokys), šildyti jau paruoštus paninius, surinkti tuščius kavos puodelius, nuvalyti staliukus ir pan.

Kodėl verta rinktis
Darbą rasti lengva, o dirbti smagu. Kai apsiprasite su kavų tipų ir puodelių dydžių pavadinimais, pamatysite, kad coffee-shops darbas yra netgi labai malonus. Dažniausiai klientai jau žino, ko nori, todėl aušinti burnos nereikės. Prieš darbą ir pietų (lunch) metu būna "biziakas" (rush hour), tuomet tereikia giliai įkvėpt ir spėti priiminėti užsakymus. Būtent šitos valandos suteikia darbui žavesio. Įprastai kolektyvas tokiose kavinėse būna draugiškas ir atsipalaidavęs – tikrai neturėsite išgyventi įtampos, būdingos darbui restorane.

Iššūkiai:
Daugelis londoniečių į darbą eina labai anksti, todėl tam tikrose miesto vietose padaliniai turi atsidaryti 5-6 val ryte. Jei jums bus paskirta rytinė pamaina – o taip tikrai bus – keltis gali tekti prieš auštant.

Patarimai
Interviu metu būkite savimi. Darbdavys gali papasakoti scenarijų iš darbo su klientais ir prašo jūsų nuomonės. Prisiminkite, kad nėra neteisių klientų - klientas visada teisus. Jeigu nemėgstate kavos – to neviešinkite. Ir svarbiausia niekuomet nepraraskite vilties – tokio pobūdžio darbo Londone netrūksta.

Kaip gauti darbą?
Artimiausioje kavinėje paprašykite Application Form (Can I have an application form). Užpildytą formą neškite atgal į kavinę. Idealiu atveju, formą įduokite vadybininkui į rankas (store manager), arba pamainos vyresniajam (supervisor). Šypsokitės! Jums tikrai paskambins ir pakvies į interviu.

Jums reikės:
Pakenčiamos anglų kalbos
Natūralios šypsenos
Geros nuotaikos
Į interviu ateikite apsirengę tvarkingai
Jeigu mėgstate kavą – skanduokite I love coffee

Ps. Dažniausiai darbdaviai duoda tik viršutinę uniformos dalį, o batus ir kelnes reikia turėti savo. Standartiškai tai juodos ne džinsinės medžiagos kelnės ir paprasti, uždari bateliai / kedukai. Jei dar neišvykote iš Lietuvos - įsimeskite į lagaminą, nes tikrai pravers.