Kiti

Apie
Įsivaizduokite sausakimšą barą penktadienio vakare Vilniaus centre. Dabar tą vaizdą padauginkite iš penkių. Štai taip atrodys eilinis angliškas pub’as, eilinį penktadienio vakarą Londono centre. Stambesni angliški barai/pub’ai yra nusdriekę per kelis aukštus, groja trankią muziką ir yra prikimšti kaip silkių statinė. Barmenams tenka garbė šitą kamšalynę aptarnauti. Pub – labiau tradicinis, alubaris. Bar – modernesnis, europietiškas, stilingas, kokteilių baras.

Darbo pobūdis
Barmenai (bartenders, barmen) pilsto gėrimus, padavėjai (waiters) aptarnauja staliukus ir kartais padeda barmenams, baro pagalba (barback) išneša tuščius butelius, nuvalo staliukus, apsauga (doorman) tikrina įeinančius. Be to, baruose dar būna virtuvės darbų (chefs, kitchen porters)

Kodėl verta rinktis
Darbas bare gali teikti savotiško azarto. Tai iššūkis jūsų savitvardai, fizinėms jėgoms, anglų kalbai, pasitikėjimui savimi. Dažniausiai komanda būna šauniai susidirbus todėl dirbti bus tikrai smagu. Nutilus muzikai ir išsiskirsčius klientams, būna smagu tiesiog pasedėti tyloje.

Iššūkiai

Angliška klientūra – tai ne santūrūs lietuviai. Na, čia joke’as. Tačiau iš tikrųjų - britai triukšmauja, rėkia, nesismulkina su alkoholiu. Biziako metu reikia turėti labai šaltus nervus. Bus atvejų, kai gausite pylos iš kliento, kitą kartą iš savo komandos bičiulio.

Patarimai
 
Jeigu abejojate savo jėgomis – darbo bare nesirinkite. Interviu elkitės natūraliai, šypsokitės. Prisiminkite, kad tokiam darbe reikia turėti drąsos, gerą balsą, pasitikėjimą savimi. Tačiau nepamirškite, kad taip pat iš jūsų tikėsis, kad visados gersbite klientą (net ir tuomet, kai jis bus įkaušęs), išliksite mandagūs ir profesionalūs.

Kaip gauti darbą?
Galite eiti į kiekvieną barą atskirai ir teirautis darbo. Be to, nepamirškite patikrinti mūsų rekomenduojamų darbdavių.

Jums reikės:
Geros anglų kalbos
Pasitikėjimo savimi
Stipraus balso
Mokėti dirbti komandoje
Būti vyresniam nei 18 m.