Restoranai

Apie

Tikriausiai nėra virtuvės, kurios restorano Londone nebūtų. Yra net ir keli lietuviški bandymai rytų Londone. Pusryčiavimas, užkandžiavimas, pietavimas, vakarieniavimas restorane londoniečiams yra kasdienybė – virtuvės įvairiausios, kainos normalios.

Darbo pobūdis

Daug čia neprifilosofuosi. Ir Londone restoranai veikia tuo pačiu universaliu principu: klientas ateina, gauna staliuką, užsisako maistą, suvalgo, susimoka, išeina. Priklausomai nuo restorano tipo, galite dirbti padavėjais (waiters), virėjais (chefs), vadybininkais (managers), staliuku nurinkėjais (bus boys, didesniuose restoranuose staliukus sutvarko atskiri žmonės), pagalba virtuvėje (kitchen porters, patirties tam dažniausiai nereikia), barmenais (bar saff), pagalba už baro (bar back, didesniuose baruose, kur reikia tampyti sunkias gėrimų dėžes, tuščius butelius ir pan), svečių priemėjais (hostess arba receptionist, sutinka svečius ir paskiria jiems staliukus), kasininkais (cashiers).

Kodėl verta rinktis

Jeigu jau esate dirbę restorane, tai nėra priežasties kodėl neverta rinktis – darbas pažįstamas, puiki terpė gerai pramušti anglų kalbą, daugelyje vietų prie atlyginimų gausite ir arbatpinigius (bet ne visur, todėl teiraukitės iš anksto). Jeigu dar neesate dirbę restorane, verta rinktis dėl tų pačių priežasčių : )

Iššūkiai

Didelis tempas ir karts nuo karto pasitaikanti snobų porelė. O šiaip viskas čiki.

Patarimai

Jeigu šypsena ir geras būdas jums nėra natūrali būsena, bet kažkaip ją sugebėsite išspausti per interviu, prisiminkite, kad taip reikės išbūti visą darbo dieną. Tad, jei ketinate darbo ieškoti restorane, pradėkite šypsotis jau lėktuve.

Kaip gauti darbą

Pavieniuose restoranuose tiesiog užeikit į vidų ir teiraukitės darbo – are you hiring? do you need help? ar pan. Restoranų tinklai turi nustatytas samdymo procedūras – dažniausiai tai paraiškos formų pildymas (internetu ar popierinių formų pildymas vietoje). Bet ir tokiuose restoranuose galite tiesiog užeiti ir pasiteirauti, ar ne ieško personalo.

Jums reikės

Geros anglų kalbos
Natūralios šypsenos
Mokėti aptarnauti klientą
Būti drąsiems
Dažniausiai prašo patirties, bet būna išimčių