2011-07-15'Karjeros pradžia' - ko tikėtis?Ką tik gavai pirmą savo darbą? Puiku. Štai keli dalykai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas ‘šviežias‘ darbininkas.
Darbo sutartis Priėmus darbo pasiūlymą ir pradėjus dirbti, tarp darbdavio ir darbininko užsimezga darbo sutartis. Ji nebūtinai turi būti raštiška ar su parašu. Darbo sutartis įvardina pagrindines jūsų teises darbe. Tačiau, per 2 mėnesius nuo įdarbinimo pradžios turite gauti raštišką dokumentą, su nurodyta darbo pradžios data, t.y. data kada oficialiai prdėjote dirbti. Toks dokumentas patikslins su darbu susijusias detales, kaip:
Jei per 2 mėnesius negaunate tokio dokumento, reikėtų dėl jo kreiptis į darbdavį. Gali paaiškėti, kad ši informacija yra įrašyta kompanijos darbuotojų vadove.
Algalapiai Nesvarbu kiek ar kaip dažnai jums moka atlyginimą, kiekvieną kartą gaudamas savo darbo užmokestį turėtumėte kartu gauti ir išrašą apie jūsų atlyginimą. Jis nurodys:
Patariama saugoti kiekvieną algalapį kur nors namuose. Jei kartais sumokėtumėte per daug mokesčių, algalapių reiks, kad galėtumėte atsiimti permoką. Jei kartu su atlyginimu negaunate algalapio kreipkitės į savo vadybininką ar prižiūrėtoją.
Pristatymas Daugelis įvairių įmonių ir kompanijų naujus savo darbuotojus pristato kitiem darbuotojam. Dažniausiai toks pristatymas įvyksta per kelias pirmas darbo dienas. Per pristatymą:
Pristatymas yra geras šansas sužinoti daugiau apie darbą ir darbdavį, jo metu galite teirautis bendrų jums rūpimų klausimų. Jei turite kokių nors abejonių, pristatymas yra gera proga pasidalinti jomis per pokalbį.
Sveikata ir sauga Darbdavys privalo prisimti už jūsų sveikatą ir saugumą darbe, todėl jums turėtų papasakoti apie kiekvieną galimą pavojų su kuriuo galite susidurti ir nurodyti kur yra laikoma saugos įranga. Jums turėtų:
Jei dirbate virtuvėje arba dirbtuvėse, jums gali tekt naudodis pavojingas įrankiais. Prieš leisdamas jais naudotis, darbdavys turi įsitikinti, kad jūs esate gerai pasirengęs jais naudotis saugiai. Perspėjame nenaudoti jokios įrangos kol nepraėjote apmokymų.
Mokymosi galimybės Darbas yra nepaprastai geras būdas įgauti naujų gebėjimų. Atiduokite visa save per kiekvienus apmokymus, su kurias susidursite dirbdamas. Galbūt dabar jie jums atrodys nesvarbus, tačiau niekada nežinai kas gali praversti ateityje. Jūsų darbdavys sumokės jums už kursus ar mokymus, jei manys kad tai padės jūsų darbui. Pasikalbėkite su savo vadybininkų apie tobulinimosi galimybes. Jums netgi gali suteikti kelias laisvas dienas jei mokotės kokiai nors kvalifikacijai.
Priekabiavimas, įžeidinėjimai ir diskriminacija Visi darbuotojai turi teisę dirbti vietoje be priekabių, įžeidimų ar diskriminacijos, nesvarbu kiek laiko jūs dirbate. Darbuotojus, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės, religijos, seksualinių pakraipų saugo įstatymas. Per kelias pirmas darbo dienas jums turėtų papasakoti kaip darbdavys susidoroja su tokiomis problemomis kaip įžeidinėjimas ar priekabiavimas darbe ir kaip jis priima tokius nusiskundimus. Iškilus tokioms problemoms darbuotojas nedelsiant turi kreiptis į vadybininką.
|