Darbo patarimai

2015-08-24

6 būdai susikurti karjerą nestojant į universitetą

Tuo metu, kai universitetai išugdo vis daugiau darbo ieškančių absolventų, pats laikas pagalvoti šiek tiek kita kryptimi. Štai keletas galimybių.

1. Stažuotė

Stažuotė nėra alternatyva studijoms universitete. Ji daugiau suprantama kaip alternatyvus karjeros kūrimo būdas.

Dirbti stažuotoju reiškia, kad jums bus mokamas atlyginimas. Šiuo metu mažiausias atlyginimas yra £3.79 jaunesniems nei 19 metų amžiaus asmenims, tačiau spalio mėn. padidės iki £3.87. Vis dėlto, vidutinis stažuotojo valandinis atlyginimas yra apie £6.

2. Praktika

Praktikos atsirado 2013 m. rugpjūčio mėn. Jas galima atlikti 16-19 metų amžiaus nedirbantiems ir darbo patirties neturintiems asmenims arba 19–24 metų amžiaus asmenims, dar neturintiems 2 lygio kvalifikacijos,  atitinkančios penkis GCSEs A*- C .

Praktika gali trukti nuo šešių savaičių iki šešių mėnesių ir sudaro vidutiniškai 100–240 valandų darbo patirties. Termino pabaigoje praktikantas gali pasiteirauti apie darbo ar stažuotės galimybę, arba gali tartis kitoje įmonėje ir gauti rekomendacijas iš buvusio darbdavio. Kitaip nei stažuotės atveju, praktikantai atlyginimo negauna, nors gali gauti tam tikras stipendijas išlaidoms padengti.

3. Nuotolinis mokymasis

Nuotolinio mokymosi kursai yra lankstūs. Jie gali būti ypač naudingi tuo atveju, jei jau dirbate ir norite mokytis, nemesdami darbo, arba gyvenate toliau nuo mokymosi vietos. Taip pat jie gali būti naudingi, jei neturite oficialios kvalifikacijos: kai kuriose organizacijose, kaip Open University galima lankyti kursus nelaikius baigiamųjų egzaminų.

Nuotolinis mokymasis taip pat yra naudingas finansiškai. Dažniausiai „naminiai“ kursai kainuoja mažiau, nei įprasti kursai mokymo įstaigos patalpose.

4. Remiamos galimybės

Dar viena galimybė yra baigusiojo mokyklą programa arba remiamos studijos. Tai veikia panašiai kaip stažuotė, kurios metu esate įdarbinamas (kartais net už neblogą atlyginimą) ir studijuojate, tuo pat metu dirbdamas.

Ne visada mokslas už studijas gali būti pilnai apmokamas rėmėjo, tačiau yra įvairių galimybių į rėmimą pretenduoti. Kadangi dirbate – jums bus suteiktos visos lengvatos, taikomos dirbantiesiems: atostogos, ligos pašalpa, potencialios įmonės automobilis ir pan. Sužinokite daugiau apie remiamas studijas.

5. Specialisto kvalifikacija

Ją galite įgyti dirbdamas ir ją nebūtinai turi lydėti specialus mokslinis laipsnis. Kai kurie universitetai suteikia specialisto kvalifikaciją, tačiau jūs taip pat galite eiti tiesiai į darbą ir ją įgyti, tuo pačiu uždirbdamas atlyginimą. Specialisto kvalifikacija yra esminė daugelyje darbo sričių, ir jei dirbate kompanijai, ji yra linkusi apmokėti su kvalifikacijos įgijimu susijusias išlaidas.

6. Atotrūkio metai (Gap Years)

Vidutiniškai atotrūkio metai užsienyje jums kainuos £3,500. Bet ir atotrūkio metais galite užsidirbti pinigų įvairiais būdais, tuo pačiu mėgaudamasis veikla ir atrasdamas įvairių naujų dalykų apie save. Aštuoni iš dešimties, pasirinkusių atotrūkio metus, teigia, kad per tą laikotarpį patobulino savo darbingumo įgūdžius.

Taigi, vietoj studijų pasirinkę kitas galimybes, galite įgyti kai kurių įgūdžių ir užsidirbti šiek tiek pinigų bent jau pirmiems studijų metams.