Darbo patarimai

2015-12-16

Norite būti statybų inžinieriumi-techniku?

Nauji pastatai atrodo nuostabiai. Tačiau kažkas juos turi sugalvoti ir pastatyti, be to, jie reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokia pati situacija yra ir su įvairia technika bei gamybine įranga. Šiose srityse darbo turi statinio/konstrukcijos inžinierius-technikas. Geroji žinia yra tai, kad inžinerijos sritis JK yra viena didžiausių ES, jei ne pati didžiausia, taigi čia - gausybė įsidarbinimo galimybių.

Būdamas inžinieriumi-techniku, galite dirbti statybos inžinerijos srityje, kurti pastatų dizainą, statyti ir prižiūrėti statinius, taip pat dirbti daugelio pramonės sričių techninių įrengimų ir mašinų gamyboje. Galite dirbti naftos chemijos produktų, elektros jėgainių, vandens tiekimo, maisto ir gėrimų, vaistų  gamybos pramonėje, transporto ir konstravimo pramonėje. Priklausomai nuo to, kurioje konkrečioje srityje dirbsite, jums bus skiriamos ir skirtingos pareigos bei ir atsakomybės.

Šiek tiek specifiškesnės yra planavimo ir dizaino sritys, kur dirbama su kompiuterinėmis programomis (CAD) ir/arba įprastomis braižymo technikomis; arba surinkimo/gamybos sritys, kur reikalingas metalo virinimas ir sujungimas, kaip, pavyzdžiui, vamzdžių gamyba ar panašios sritys.

Statinių bei įrenginių priežiūra, kaip jau minėta, yra gyvybiškai svarbi sritis visose pramonės šakose lygiai taip pat, kaip naujos įrangos pritaikymas gamykloms ir susijusių rizikų įvertinimas.

Dar viena įdomi darbo sritis yra techninė priežiūra ir testavimas – šioje srityje kai kurie specialistai tampa neardomojo testavimo (NDT) technikais.

Galiausiai galite dirbti savarankiškai tam tikrose srityse, kaip vertinimas, pirkimas bei kokybės kontrolė.

Tradiciškai į inžinerijos sritį patenkama atliekant gamybines stažuotes. Tačiau taip pat galite baigti inžinerijos kursą koledže ir pabandyti gauti praktikanto darbą. Baigę kai kuriuos su inžinerija susijusius kursus, galite gauti: 1 lygio inžinieriaus sertifikatą; 2 lygio inžinieriaus-mechaniko sertifikatą; 2 lygio pirmąjį inžinieriaus-technologo diplomą. Taip pat labai praverstų CAD kursas. Be abejo, taip pat būtų naudinga ir patirtis kitose inžinerijos srityse.

Gavę darbą, toliau kelkite kvalifikaciją, kad gautumėte pavyzdžiui, 3 lygio statybos inžinieriaus diplomą. Kai įgysite daugiau patirties, galite pagerinti savo karjeros perspektyvas, užsiregistruodami Inžinerijos taryboje, kad jums būtų suteiktas inžinieriaus-techniko (EngTech) statusas.

Kaip daugelyje panašių sričių, norint dirbti konkrečioje technikos kryptyje reikia turėti matematinių gabumų, polinkį mokslui ir informacinėms technologijoms, būtini geri analitiniai įgūdžiai bei organizuotumas. Privalomas pastabumas detalėms, taip pat darbų saugos bei sveikatos saugumo supratimas.

Paprastai inžinieriaus darbo savaitė yra 38 darbo valandų trukmės. Galimos dažnos kelionės ir darbas toli nuo namų gana ilgą laiką. Atkreiptinas dėmesys, jog didelė dalis JK inžinerijos specialistų dirba užsienyje.  

Startinis darbo užmokestis yra £16,000-19,000 per metus, kylant kvalifikacijai ir turint daugiau patirties – didėja iki £20,000-£30,000 per metus, o vyriausieji technikai gali uždirbti ir virš £33,000 per metus. Šios darbo užmokesčio sumos yra tik orientacinės.