Darbo patarimai

2015-08-05

Kaip nesugriauti savo karjeros su keletu raidžių: patarimai, kaip ieškoti darbo socialinės žiniasklaidos pagalba

Kas prieš gerą dešimtmetį būtų atspėjęs, jog socialinė žiniasklaida taip įsiverš į mūsų kasdienį gyvenimą? Socialinė žiniasklaida ieškantiems darbo gali pasiūlyti puikių galimybių, tačiau ji taip pat gali būti pavojinga. Kodėl? Nes ne visi žino, kaip ja naudotis.

Didelių solidžių įmonių personalo skyriai jau nebeturi laiko ir galimybių peržiūrėti šimtus CV. Jie nori iš anksto pamatyti ir įvertinti, ar kandidatą verta kviesti į darbo pokalbį. Teisingai naudojami socialinės žiniasklaidos kanalai gali tapti kandidato į darbo vietą pranašumu.

Ką daryti?

Taigi, kaip sukurti teisingą pirmąjį įspūdį? Visų pirma, turėtumėte susikurti paskyrą profesionaliame ir populiariame socialiniame tinkle, pavyzdžiui, LinkedIn, kad jus greičiau pastebėtų. Pradėję bendrauti, galbūt pastebėsite, jog bendraujate su žmonėmis, kurie tiesiogiai susiję su jūsų darbdaviu ir gali pakviesti į darbo pokalbį arba įtraukti į galutinį potencialiausių kandidatų sąrašą.

Socialiniai tinklai Facebook ir Twitter taip pat gali duoti naudingų vaisių, jei tik dirbsite tinkama linkme. Nebijokite parodyti savo asmeninių savybių, komentuokite verslo tendencijas ir naujienas, sekite atitinkamus žmones toje srityje, kurioje norite sulaukti sėkmės.

Kadangi dauguma darbdavių nemėgsta CV su nuotraukomis, socialiniame tinkle galite specialiai publikuoti savo reprezentatyvią nuotrauką.

Galiausiai, būkite pasirengęs tam tikram „informacinio šulinio“ (angl. echo chamber) efektui. Nenusiminkite, jei socialiniame tinkle jūsų neseka tie žmonės, kuriuos sekate jūs, arba jei jūsų bandymai užmegzti pokalbį su verslo banginiu lieka be atsako. Bendravimas tikrai prasidės ir vyks – tik nebandykite nieko forsuoti. 

Ko nedaryti?

Tokie socialiniai tinklai kaip Facebook ir Twitter gali puikiai pasitarnauti jūsų talentų ir gabumų atskleidimui, tačiau naivu ir kvailoka tikėtis, jog potencialūs darbdaviai, svarstydami jūsų kandidatūrą, nepatikrins jūsų profilio dar prieš kviesdami į pokalbį.

 

Įsidėmėkite: yra skirtumas tarp asmenybės pasirodymo ir nuotraukų iš vakarėlių su draugais skelbimo. Pastarosios gali nepatikti būsimam jūsų šefui. Išvalykite savo paskyrą/profilį – patvirtinta, kad šiais laikais solidžios įmonės tikrina ir socialinius tinklus. Naudokitės internetu tam, kad pabrėžtumėte teigiamus savo asmenybės bruožus ir gabumus. Neleiskite kvailystėms sugriauti sėkmingų galimybių.

Taip pat socialiniuose tinkluose neleistina užgauli kalba. Virtualios realybės erelis, sėdintis prie klaviatūros, viešai gali keiktis ir įžeidinėti, tačiau tai mato visi. Ar tikrai norite prarasti galimybę dirbti savo svajonių darbą vien dėl nepadorių ar dviprasmiškų pastabų ar juokelių Facebook‘e ar Twitter‘yje?

Priklausomai nuo to, kokios darbo vietos siekiate, būtų protinga vengti ir bet kokių itin aštrių politinių pasisakymų. Nors joks darbdavys negali jūsų diskriminuoti dėl politinių pažiūrų, tačiau kiekvienas mes turime savo požiūrį į įvykius pasaulyje ir darbdavys gali nenorėti bei vengti galimų „politinių“ kivirčų savo biure.

Nepamirškite - vis daugiau darbdavių, domėdamiesi potencialiais darbuotojais, naudojasi socialiniais  tinklais. Populiariausi iš jų -  Facebook, Twitter ir LinkedIn. Taigi, prieš skelbdami žinutę tinkle, paklauskite savęs: ar tikrai norite, kad  keletas raidžių junginių sugriautų jūsų karjerą?