Darbo patarimai

2015-08-27

Trys geidžiamiausi darbai Anglijoje

Metų pradžioje atliktas YouGov tyrimas parodė, kad labiausiai pageidaujami darbai Britanijoje yra visai ne tie, apie kuriuos dažniausiai galvojate. Jie net nepriskiriami prie geriausiai apmokamų. Pasirodo, kad prestižinėmis laikomos intelektualios rašytojų, bibliotekininkų ir akademikų profesijos.

Labiausiai pageidaujamas darbas Britanijoje yra rašytojo – juo norėtų būti net 60% apklaustųjų. Kiti, šiek tiek mažiau populiaresni, darbai yra taip pat susiję su literatūra: bibliotekininko (54%) ir akademiko (51%). Nors yra šiokia tokia tendencija, kad mažėja darbo teisės srityje populiarumas, vis dėlto jis yra ketvirtoje labiausiai pageidaujamų profesijų sąrašo vietoje.

Tiek vyrai, tiek moterys, be minėtų trijų profesijų, pirmenybę taip pat teikia darbui teisės, žurnalistikos, medicinos ir televizijos srityse. Vis dėlto, tarp abiejų lyčių yra skirtumų, teikiant pirmenybę darbui.

Vyrai labiau trokšta būti traukinių mašinistais, Formulės-1 vairuotojais, astronautais ir parlamento nariais. Tuo tarpu moterys dažniausiai nori būti interjero dizainerėmis ir bibliotekininkėmis.

Taip pat yra žymus skirtumas tarp socialinių  klasių: specialistai, vidutinės klasės darbuotojai  akademinei, žurnalistikos, mokymo ir teisės sritims pirmenybę teikia 8% daugiau, nei fizinį darbą dirbantys darbininkai.