Darbo patarimai

2011-09-14

Viskas, ką reikia žinoti apie darbą puse etato

Norintiems dirbti ir dirbant išsaugoti dalį laiko asmeniniams reikalams tvarkyti darbas puse etato yra puikus sprendimas.

Darbuotojas dirbantis puse etato

Darbuotojas, dirbantys puse etato yra visavertis darbuotojas, tačiau, pagal darbo sutartį, jis dirbą šiek tiek mažiau valandų, nei įprastas darbuotojas. Nėra tiksliai nustatyto valandų skaičiaus, kuris skirtų pusės etato ir pilno etato darbuotojus, tačiau UK pilnu etatu dirbantys žmonės turi išdirbti 35 ir daugiau valandų per savaitę.

Kodėl verta rinktis darbą nepilnu etatu?

Priežastys, kodėl vertėtų rinktis darbą puse etato, skiriasi priklausomai nuo kiekvieno žmogaus ir jo poreikių. Galbūt jūs tiesiog norite daugiau laiko savo asmeniniams reikalams tvarkyti, o gal norite kitokių darbo valandų. Jei jūs norėtumėte nusistatyti darbo valandas patys reiktų daugiau pasidomėti darbu su slenkančiu darbo grafiku.

Darbo pasidalijimas

Darbo dalijimosi susitarimai yra įprastas reiškinys, kur keli darbuotojai ne pilną darbo dieną dirba vietoj vieno įprasto, visos dienos darbuotojo. Darbas gali būti pasidalintas įvairiai, visdėlto dažniausiai jis dalinamas taip, kad abiems pusėms būtų patogiau. Pavyzdžiui, vienas darbuotojas gali dirbti ryais, kitas po pietų, arba pamainos gali keistis kas kelias dienas.

Terminuotas darbas

Terminuotas darbas – tai tokia darbo puse etato rūšis, kai galima sumažinti darbo valandų skaičių ar pasiimti kelias laisvas dienas mokyklos atostogų metu. Toks darbas leidžia tėvams pasirūpinti savo vaikais ir leidžia darbdaviui iš anksto pasirūpinti to darbuotojo pakaitalu.

Pusės etato darbuotojų teisės

Darbuotojai dirbantys puse etatu turi tokį patį statusą kaip ir darbuotojai dirbantys pilnu etatu.

Kaip darbuotojas puse etato, jūs turite teisę:

  • Gauti tokį patį atlyginimą, kaip ir dirbantys pilnu etatu
  • Dalyvauti apmokymuose
  • Gauti atostogas, pasiimti motinystės/tėvystės atostogų
  • Būti vertinamam kaip ir pilno etato darbuotojai

Darbo valandų keitimas

Darbo valandų keitimas gali labai įtakoti jūsų gyvenimą. Kartais, komapnijai prireikia pakeisti jūsų darbo laiką tačiau, nesvarbu ar dirbate pilnu ar puse etato, bet kokie pakeitimai turi būti aptarti su jumis.